Lýtková punčocha Ofa Classic A-D KKL2

Kód: 5007815/1/OT 5007815/2/OT 5007815/3/OT 5007815/4/OT 5007815/5/OT 5007815/6/OT 5007815/7/OT 5007815/1/UZ 5007815/2/UZ 5007815/3/UZ 5007815/4/UZ 5007815/5/UZ 13466/12 5007815/7/UZ Zvolte variantu
Neohodnoceno
477,20 Kč 426,07 Kč bez DPH
Externí sklad Externí sklad Skladem (1 ks) Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Externí sklad Zvolte variantu
Další specifikace
Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Kompresivní terapie je nedílnou součástí léčby onemocnění žilního systému dolních končetin jako křečových žil a chronické žilní insuficience. Stejně důležitá je i při léčbě lymfatických otoků. Základní terapeutickou pomůckou jsou kompresivní punčochy, pažní návleky a kompresivní výrobky prakticky na jakoukoliv část těla a to buď v konfekčních velikostech (punčochy) nebo individuálně vyráběné, tzv. výrobky na míru.

Pruběh komprese u kompresivních punčoch

Pruběh komprese u kompresivních punčoch

Kompresivní punčochy a návleky jsou podle síly komprese kterou na tělo působí klasifikovány do čtyřech kompresních tříd (KKL I. až KKL IV.). Hodnoty tlaku uváděné u jednotlivých kompresních tříd jsou, v případě punčoch, hodnoty těsně nad kotníkem, tedy v měrném bodě B. Směrem vzhůru komprese klesá v přesně definovaném průběhu zobrazeném na obrázku vpravo.

Ofa Bamberg, jeden z předních světových výrobců kompresívních zdravotních punčoch, má na českém trhu dlouhou tradici. Byla jednou z prvních zahraničních firem které se na počátku devadesátých let objevily na scéně a přinesly s sebou i všechny kvalitativní požadavky, zejména pak systém kontroly přesné, směrem vzhůru ustupující komprese. Právě tento přesně definovaný úbytek komprese je to, co dává kompresivním punčochám jejich zdravotní účinnek. Velmi důležité přitom je, aby směrem vzhůru punčocha nikde končetinu nezaškrtila. Pamětníci si možná vzpomenou na tehdejší, nepříliš vzhledné, „gumové podkolenky“ domácí výroby které nezřídkakdy nohu pod kolenem zaškrtily, což ve svém výsledku mělo spíše opačný, než požadovaný medicínský efekt.

Memory medical stockings logo

Kromě těchto, zcela nezbytných "technických" parametrů jsme vždy pokládali za duležité i to, jak punčochy vypadají a jak se v nich uživatel cítí. Jen punčocha kterou je pacient schopen a také ochoten denně obléci a nosit může plnit svou funkci.

Ofa byla prvním výrobcem který dokázal vyrobit kompresivní punčochy s obsahem řaseného mikrovlákna. Vznikla tak zcela nová generace punčoch přibližujících se svým vzhledem a prodyšností na dostřel normálním punčochám. Přesvěčte se jak může být kopresivní punčocha jemná a prodyšná. Vyzkoušejte punčochy Memory.

Max medical stockings logo

Pro pacienty se vzláštními nároky na obsah bavlny zde jsou punčochy které jí obsahují. A jelikož nemalou část uživatelů tvoří muži, máme v nabídce i podkolenky Max, které se i ve druhé kompresní třídě svým vzhledem, materiálem s vysokým obsahem bavlny a v neposlední řadě i barevnou nabídkou prakticky neliší od běžných pánských ponožek denního používání.

Memory care concept logo

Zatím posledním počinem na poli inovace je Memory Care concept, koncept punčoch který pomocí nanotechnologií přináší mikrovlákno s mikrogranulemi obsahujícími extrakt z Aloe Vera. Kontakt mezi pokožkou a punčochou je tak opět o něco přijemnější a celodenní pobyt uvnitř punčochy o něco snesitelnější.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lýtkové podkolenky II.kompresní třídy
SÚKL kód zboží: 5007815

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: