Masážní/balanční polokoule Half Ball 14cm hladká

Kód: 5969
Neohodnoceno
258 Kč 213,22 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

balanční polokoule s rýhami, průměr 14 cm

Polokoule Half Ball s rýhami o průměru 14 cm se používají k tréninku rovnováhy, zlepšují koordinaci, ohebnost a vnímavost. Dovolují stabilnější fixování k podlaze a s variací tlaku této pomůcky může člověk snadno a efektivně měnit stupeň obtížnosti cvičení. Polokoule Half Ball jsou ideální pro lyžařský výcvik, přípravu sportovních mužstev a rehabililitaci ve fyzioterapii.

  • průměr - 14 cm
  • doporučujeme kupovat po 2 ks (na každou nohu 1 ks)
  • cena se rozumí za 1 ks polokoule Half Ball s rýhami

 

 

 

Pomůcka vyráběna z přírodního kaučuku - pryže, tvarovaná do polokoule, která je vyráběna v hladkém provedení pro podporu nožní klenby a k balančním cvičením (průměr 14cm), dále pak s masážními hroty kuželovitého tvaru, umístěné v soustředěných kruzích směřujících do středu proměnnou výškou (průměr 16,5cm). Kromě zlepšování propriocepce má cvičení s touto pomůckou výrazné relaxační účinky.

 

Další specifikace masážní varianty: 

Jde vlastně o náhradu za kdysi běžné chození na boso po nerovném terénu. Masážní pomůcka se používá na bodovou masáž a akupresuru chodidla, ale i zad a svalových skupin. Výstupky na pomůcce působí na aktivní body a reflexní zóny nohou nebo jiných částí těla. Podrážděním uvedených míst se stimuluje krevní oběh, čímž se podporuje vylučování toxických látek z těla, zlepšuje se metabolismus, funkce srdce a oběhový systém, zlepšuje se také nervový a dýchací systém, zmírňují se kloubové potíže, zmenšuje se subjektivní těžkosti a dochází k celkovému uvolnění. Způsob použití: Akupresurní rohož lze použít pro masáž ve stoje a to obou nohou současně, přešlapujeme, nebo přenášíme váhu ze špiček na paty. Lze použít také v sedě, případně v ležící poloze pro masáž dalších částí těla. Neopomeneme přitom masírovat ani hrany chodidel (ovlivňuje páteř). Pomůcku je možno použít do koupelen, sprchovacích koutů, k bazénům a do různých rehabilitačních středisek. Doba šlapání nebo chození po rohoži by měla být 5 až 10 minut i několikrát denně, nejlépe při raním a večerním mytí. Například při sprchování je vhodné přešlapovat po rohožce a střídavě používat teplou a studenou vodu. Doporučuje se při celkové únavě a otocích nohou. Zákaz použití: Akupresura se nesmí používat při bolestech nejasného původu, u akutních zánětů, na křečových žilách a poškozené pokožce. Dále u těhotných žen a u stavu těžkého onemocnění vnitřních orgánů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Masážní, akupresurní pomůcky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: