Ústenka / Ústní rouška / bavlněná na gumičku

Kód: 11576 DOSPE Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: Integros Cz
99 Kč 81,82 Kč bez DPH
Externí sklad Skladem (12 ks) Zvolte variantu
délka
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ústenka ze 100% bavlny na gumičku, pratelná s vyvářkou. Rouška je vhodná i pro personál nemocnic a jiných zařízení včetně provozů v potravinářsví.

Rouška je vyrobena ze 100% bavlny, lze ji vyvařit, nebo žehlit na velmi vysokou teplotu. Rouška je klasického skládaného obdélníkového střihu, chrání nosní a ústní část obličeje. Na gumičku.

Materiál: 100%bavlna

Gramáž: 135g/m2

Rozměry: 18x10cm

Maximální teplota vody 95°C, běžné máchání.

Povoleno žehlit na vysoké teploty. Teplota žehličky do 200°C.

Povoleno sušit v bubnové sušičce při nízkých teplotách.

Suché čistění: zákaz používat rozpouštědla.

Povoleno bělit všemi způsoby.

 

JAK ROUŠKU SPRÁVNĚ NOSIT

1. Roušku je nutné nasazovat čistýma rukama! Proto si nejdřív pečlivě umyjte a ideálně i dezinfikujte ruce. Aby se viry zachycené na rukou nepřenesly na roušku.

2. Roušku si nasaďte přes nos a ústa a přesvědčte se, že mezi obličejem a rouškou nejsou žádné mezery. Nos a brada nesmí zůstat odkryté.

3. Během nošení se roušky nedotýkejte a nesahejte na ni! Pokud se jít dotknete, hned si ruce vydezinfikujte nebo umyjte.

4. Při sundávání roušky je potřeba s ní zacházet jako s infekčním materiálem. Sundávat zezadu za šňůrky (nebo gumičky) a nedotýkat se přední části.

5. Jednorázovou roušku vyhoďte do uzavřeného koše. Pratelnou odložte do samostatného koše na prádlo nebo jiné uzavíratelné nádoby. Pokud jste někde v terénu, odložte ji do igelitového sáčku, abyste nekontaminovali nic a nikoho, co chcete chránit.

6. Po sundání roušky je opět důležité si důkladně umýt nebo vydezinfikovat ruce!

Ke zvýšení hygieny rukou je dobré nosit třeba do obchodu také rukavice, protože na rukách ulpí virů a bakterií nejvíce, dotýkáme se dveří, klik, nákupních vozíků, atd.

Různé způsoby nošení ukazuje obrázek:

 

Jak často roušku měnit?

Často! Ihned, jak zavlhne! Ideálně cca po hodině.
Ale i když ji použijete třeba jen na nákup nebo cestu MHD, která bude trvat kratší dobu a rouška nestihne navlnout, i v takovém případě ji nepoužívejte podruhé a vyměňte! Rouška je prostě vždy „na jedno použití“, a to i ta pratelná, kterou je právě před dalším použitím nutné sterilizovat.

 

Jak roušku udržovat aneb Co s rouškou po použití?

Pratelnou roušku je po použití nutné dezinfikovat (sterilizovat), aby bylo možno ji znovu použít.

Bavlněnou roušku můžete:

  • Vyprat na vysokou teplotu (90 °C), případně na nižší teplotu (60 °C), ale s použitím dezinfekčního prostředku vhodného na prádlo (např. Sanytol), odděleně od ostatního prádla!
  • Namočit do roztoku Sava nebo do peroxidu vodíku přes noc a následně vymáchat v čisté vodě.
  • Namočit a vypařit v mikrovlnce, 5 minut na maximální výkon v nádobě s volným víkem. POZOR, nelze provádět nasucho, hrozí požár!!! Správně má dezinfikovat pára. Pro mikrovlnku je tedy ideální parní sterilizátor třeba na dětské lahvičky. Po zahřátí nechce vychladnout. Dezinfekční efekt tu má pára, tak pozor na opaření.
    Při sterilizaci v mikrovlnné troubě vždy vyndejte kovový drátek a nesmíte používat žádné kovové součásti na roušce (třeba průchodky na tkaničky atp.)
  • Vyvařit ve vodě v hrnci na sporáku, několik minut. Kdo zažil vyvařování plínek, ten ví :-).
  • V každém případě pak suchou roušku ještě důkladně vyžehlete na maximální teplotu.

 Co nefunguje:

  • Dezinfekce lihem funguje pouze pro koncentrovaný etanol. Vodka nebo slivovice sice zahřejí, ale vir neničí, a to ani na roušce.
  • Mrazák vir spíše zakonzervuje, ale nezničí.
  • Horká voda z varné konvice také není dost silná.

Roušku z jakékoliv syntetické látky lze po použití pouze vyhodit. Stejně tak jednorázovou.

Vysterilizované roušky je pak vhodné ukládat na místě, které bude také co nejlépe vydezinfikované, aby zůstaly co možná nejvíc sterilní.

Převzato: Caramilla

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: