Otovent sada - balonky k profukování uší

Kód: 15512
42 hodnocení
390 Kč 322,31 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • OTOVENT vyrovnává tlak ve středním uchu a snižuje příznaky  (zalehnutí,pískaní atd.).
  • Důvodem doporučení používání autoinsuflačního setu OTOVENT je nález podtlaku nebo tekutiny ve středním uchu nebo jiné stavy související se zhoršenou funkcí Eustachovy trubice. Neléčení tohoto stavu může vést k přechodnému zalehnutí a zhoršení sluchu a po několika týdnech k nahromadění tekutiny ve středním uchu. OTOVENT vyrovnává tlak ve středním uchu a snižuje tak příznaky.
  • Balónky, které jsou součástí balení, jsou vyrobené z přírodního latexu a jsou tlakově odzkoušené.
  • Vytvářejí optimální tlak potřebný pro úspěšnou léčbu.
  • Balení obsahuje adaptér , 5ks balonků a skladovací pouzdro
  • Mohou používat k léčbě dospělí a děti od 3 let věku
  •  

Jak používat OTOVENT?
1. Nasuňte balónek na nosní olivku.
2. Nadechněte se zhluboka a pak zavřete ústa.
3. Pravou rukou pevně přidržte zaoblenou část nosní olivky proti nosní pravé nosní dírce. Ukazovákem levé ruky současně uzavřete nosní dírku stlačením nosního křídla. Ústa mějte stále uzavřená.
4. Vydechnutím vzduchu přes pravou nosní dírky nafoukněte balónek do velikosti grapefruitu.
5. Nyní nechte unikat vzduch z nafouknutého balónku do nosu a současně polykejte. Při tom držte stále ústa zavřená, olivku v pravé nosní dírce a levou stranu nosu stlačenou prstem.
6. Během nafukování a vyfukování můžete pocítit zvýšení tlaku nebo prasknutí v pravém uchu. To je známka správného postupu.
7. V případě, že uvedené příznaky v uchu nepocítíte, celý postup zopakujte. Hlavu při tom nakloňte lehce vpřed a ukloňte doprava tak, aby se Vaše pravá tvář přiblížila pravému rameni.
8. Opakuj tento postup na levé straně přes levou nosní dírku a s tváří ukloněnou ke straně levé.
9. Někteří pacienti mohou pociťovat během nafukování v uchu nepříjemné pocity. Tento počáteční pocit se při opakovaných nafouknutích zmenší a je známkou toho, že dochází k provzdušnění středního ucha.
10. Pokud dítě neumí nafouknout balónek nosem, mohou jej nafouknout rodiče ústy a nechají vzduch unikat nosem za současného polykání (bod. 5). Při tom musí být stále ústa dítěte zavřená a druhá nosní dírka stlačena prstem.

Jak často a jak dlouho mám Otovent používat?
OTOVENT má být používaný nejméně dvakrát denně (ráno a večer), ale optimálně třikrát denně (ráno, v poledne a večer). Obvyklá délka léčení je 2-3 týdny, poté by měl lékař rozhodnout o případném dalším pokračování léčby. Balení OTOVENTU je určené pro 2-3 týdenní léčbu. Každý balónek by měl být používán 3-4 dny.

Kdo může používat OTOVENT?
OTOVENT mohou používat k léčbě dospělí a děti od 3 let věku.

Kdy by neměl být OTOVENT používán?
Otovent by neměl být používán při nachlazení a pocitu plného nosu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: