Antidekubitní Matrace základní repasovaná

Kód: 4580/BIL 4580/SED Zvolte variantu
Akce Výprodej
22 hodnocení
500 Kč 1 290 Kč od 500 Kč 446,43 Kč bez DPH 1 151,79 Kč bez DPH od 446,43 Kč bez DPH
Dodání do týdne Dodání do týdne Zvolte variantu
Ostatní
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Standardní matrace s pořezem určená pro použití ve zdravotnictví, pečovatelství i domácí péči. Navržená pro pacienty s nízkým rizikem vzniku dekubitů (opatřená bavlněným potahem) i středně vysokým stupněm vzniku dekubitů (opatřena nepromokavým paropropustným potahem).

Rozměr : 200cm x 90cm

Hlavní riziko spojené s imobilitou je vznik dekubitů - proleženin. Předcházet se jim dá zejména použitím vhodných pomůcek a polohováním.

Kdy a kde se dekubity tvoří

Proleženiny neboli dekubity jsou rány způsobené tlakovým poškozením tkání při dlouhodobém ležení pacienta. Po určité době, kdy ležící nijak zásadně nemění svou polohu, tlak podložky a tření o ni začnou být pro pacientovu kůži neúnosné. 

Prvním příznakem vzniku proleženiny je zčervenání pokožky doprovázené silnou bolestí. Nepodceňujte to. Je to první fáze něčeho, co se snadno stane velkým problémem. Další fází je totiž puchýř, po jehož prasknutí se do těla může dostat infekce. Třetím stupněm je otevřená rána, která ve čtvrté fázi zasahuje až ke kosti.

Nejnáchylnější jsou místa obalená slabší vrstvou tkáně, jako například oblast beder či kloubů. Proto se i při preventivní péči zaměřte právě na ně.

Jak dekubitům předcházet

Základem je snížení tlaku na citlivé oblasti. Pokud se pacient není schopen pohybovat samostatně, je nezbytné jej minimálně co dvě hodiny polohovat. Přitom kontrolujte stav pacientovy pokožky. Kůže musí zůstat v suchu a čistotě. Výborně funguje také jemná masáž iochrannými gely a mastmi, která náchylná místa prokrví.

 95% účinnost v prevenci proleženin vám poskytnou správné antidekubitní matrace, podložky a sedáky.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Repasy
Záruka: 2 roky
Typ: 1 ks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: