Respirátor Magnum Medical FFP2

Kód: 17276
Neohodnoceno
39 Kč 32,23 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochranné masky Magnum Medical FFP2 

   Specifikace:
-  třída ochrany FFP2
-  Norma EN 149:2001 + A1:2009
-  počet vrstev: 5
-  filtrace: min. 96%
-  kovový klip na nos
-  jednorázová
- maximální doba nošení bez desinfekce je 8 h
- návod v češtině

Balení: 1 ks v balení

Maska je měkka a příjemná. Uživatelé si nejčastěji pochvalují že nedráždí pokožku obličeje.

Cena s 0% DPH

Užitečná informace:

MZČR - "Doporučení k používání respirátorů a roušek (ústenek) a doporučené třídy ochrany pro vybrané profese" 

WHO - Návod k racionálnímu použíti osobních ochranných prostředků proti koronavirům (COVID-19) "Rational use of personal protective equipment for coronavirus disease (COVID-19) and considerations during severe shortages“ 

Centers for Disease Control and Prevention - Jak nasadit masku

Tipy jak použivat opakovaně respirátory: typ 1     typ 2    typ 3 
Podle různých výzkumů, nano roušky a respirátory ​​lze používat k ochraně v každodenním životě i vícekrát, pokud jsou sterilizovany nebo dezinfikovány - například alkoholem, 3% peroxid vodíku ve spreji, párou 120 ° C, speciální UV lampou nebo praním na 60 stupňů. Každé další opakování sterilizace nebo dezinfekce postupně snižuje účinnost - kvůli tomu pro lepší ochranu ale se doporučuje požívat maximálně do 5-6 cyklech dezinfekce resp sterilizace.

Návod k použití: 1. Tato maska dobře přiléhá k obličeji a filtruje více než 96% vdechovaného a vydechovaného vzduchu, čímž poskytuje extrémně vysokou úroveň ochrany jak uživateli, tak lidem kolem nich. Třída ochrany odpovídá  evropskému standardu EN 149: 2001 + A1: 2009 (nařízení EU 2016/425). Návod k racionálnímu použíti osobních ochranných prostředků proti koronavirům (COVID-19) "Rational use of personal protective equipment for coronavirus disease (COVID-19) and considerations during severe shortages“ najdete na zkrácené adrese WHO: https://1url.cz/fzGfB
2. Před použitím si pečlivě přečtěte tyto instrukce. Před nasazením očistěte ruce dezinfekcí na bázi alkoholu, nebo je umyjte mýdlem a teplou vodou, potom zkontrolujte masku, zda není poškozená, znečištěná nebo zda jí nechybějí součástky. Nepoužívejte poškozené masky. Masku držte za gumičky,  přiložte ji k obličeji tak, aby zakryla ústa, nos a bradu, gumičky umístěte kolem uší. Oběma rukama si vytvarujte svorku dle tvaru nosu tak, aby maska dobře padala na vaši tvář. Zmáčknutí svorky jen jednou rukou může mít za následek menší účinnost masky.   Ujistěte se, že mezi obličejem a maskou nejsou žádné mezery. Vousy nebo knír, dokonce i strniště snižují účinnost masky.(více na Centers for Disease Control and Prevention  https://1url.cz/7zGfb )
3. Pokud se maskou chráníte před viry, nedotýkejte se masky během jejího používání. Pokud je nutné se masky dotknout, vydezinfikujte si ruce předtím dezinfekčním prostředkem na bázi alkoholu nebo mýdlem a vodou podle doporučení Světové zdravotnické organizace WHO.
4. Nepoužívejte masku v případě nedostatku kyslíku (méně než 17 % objemových) - v místnostech se špatnou ventilací, malými prostory a úzkými průchody, kvůli riziku udušení. V atmosféře, ve které jsou nečistoty ve formě toxických plynů a / nebo výpar látek z důvodu rizika otravy; nad + 40°C nebo pod -20°C a při vlhkosti nad 90% kvůli riziku ztráty ochranných vlastností masky.
5. Nedávejte masku „vzhůru nohama“, protože vás nebude chránit. Pokud používáte masku souběžné s jinými typy osobních ochranných prostředků (např. brýle, přilby, štíty atd.), je při nošení třeba dávat pozor, abyste nenarušili těsné přilnutí masky k obličeji.
6.Masky uschovávejte  v neporušených, uzavřených obalech při vlhkosti pod 90 % a při teplotách od -20 ° C do + 40 ° C, tak aby byly chráněny před přímým slunečním zářením, teplem, žíravými chemikáliemi a mechanickým poškozením. Maximální doba skladování za požadovaných podmínek je 36 měsíců.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: