Hydrocoll hydrokoloidní krytí 10x10cm

Kód: 5001103
12 hodnocení
1 163,51 Kč 1 011,75 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
Rychle savé hydrokoloidní krytí pro vlhkou terapii

 

Hydrocoll je vysoce flexibilní samolepicí krytí. Má savé jádro, které rychle absorbuje exsudát a proměňuje jej v gel, který udržuje ránu dostatečně vlhkou.Vytváří tak ideální prostředí pro vznik granulační tkáně.

Hydrocoll zvyšuje pohodlí pacienta svým hydrofobním povrchem, díky němuž je vysoce odolný proti vlhkosti (umožňuje např. sprchování).

  • savé jádro pro lepší absorpci
  • udržuje ránu vlhkou pro rychlejší hojení
  • k dispozici také v tenké variantě pro slabě secernující rány

Hydrocoll sacral a Hydrocol concave jsou určeny pro léčbu dekubitů v sakrální oblasti a na patách a loktech.

 

Přilnavý savý hydrokoloidní obvaz s polopropustnou vrstvou z polyuretanu. Při absorpci exsudátu z rány dochází k tvorbě gelu, který vytváří vlhké prostředí v ráně. Gel lze snadno z rány odstranit opláchnutím či obkladem. Krytí je nepropustné pro choroboplodné zárodky díky polyuretanové vrchní vrstvě. Pojímá infikovaný sekret z rány a bezpečně jej do sebe uzavírá. Lze se s ním sprchovat. Na ráně může zůstat až 7 dnů; indikací k výměně je vytvoření „puchýře“ a viditelné zbarvení obvazu. Jeho použití je vhodné hlavně ve fázi granulace a epitelizace u ran s mírnou sekrecí.

Výhody Hydrocollu

  • samolepící flexibilní krytí pro vlhké hojení
  • nepřilne k ráně a výměna je bezbolestná
  • k dispozici ve čtyřech variantách i pro léčbu dekubitů

Jak Hydrocoll funguje

Savé jádro rychle absorbuje exsudát z rány a přeměňuje jej na gel, který udržuje ránu dostatečně vlhkou. Vlhké prostředí je vhodné pro činnost fibroblastů a obnovu tkáně.

Kdy používat

Hydrocoll je určen pro mírně nebo středně exsudující povrchové rány v granulační nebo epitelizační fázi. Speciální provedení sacral a concave je určeno pro ošetřování dekubitů v sakrální oblasti a na patách, loktech a kolenou.

Způsob použití

Papírová aplikační fólie a vrchní vrstva Hydrocollu umožňují jednoduchou manipulaci a hygienickou aplikaci. Indikací k výměně je vytvoření puchýře a viditelné zbarvení krytí. Při odstraňování krytí z rány okraj opatrně natáhněte a poté pomalu zvedněte. Z rány je nutno po odstranění krytí vypláchnout mazlavý gel, nejlépe sprchou.

Technické parametry

  • dodáván ve sterilním provedení
  • účinně napomáhá odvodu exsudátu z rány
  • zajišťuje vlhké prostředí pro regeneraci tkáně a hojení rány
  • nelepí se ke spodině rány a usnadňuje výměnu

Hydrokoloidní krytí může na ráně dle míry exsudace zůstat až 7 dnů – proces hojení je rychlejší. Povrch Hydrocollu je vysoce odolný proti vlhku – umožňuje tak např. sprchování.

Může se Hydrocoll stříhat?

Stříhat můžete pouze typ produktu Hydrocoll thin.

Doporučení použití v kombinaci s jinými produkty

Hydrocoll se používá samostatně, v případě potřeby je možno kombinovat s obvazy pro fixaci krytí.

Na jaký typ rány lze použít Hydrocoll?

Hydrocoll se používá na slabě až silně secernující rány ve fázi granulace a epitelizace. Je možné ho použít také na rány kolonizované, protože mírně kyselým prostředím vytváří nepříznivé podmínky pro růst bakterií a bakterie a zbytky odumřelých buněk váže ve své gelové struktuře. Není vhodný na infikované rány.
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Krytí ran
SÚKL kód zboží: 5001103

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení